Grupy

Grupy modlitwy kontemplacyjnej spotykają się, aby pogłębiać osobiste doświadczenie modlitwy uczestników. Przebieg spotkania jest bardzo prosty i ma tradycyjną formę: lectio (czytanie), meditatio (rozważanie), oratio (modlitwa spontaniczna), contemplatio (modlitwa kontemplacyjna). W czasie spotkania czytamy także dokumenty Kościoła oraz dzieła wielkich świadków modlitwy. Spotkania trwają około godziny i są otwarte dla wszystkich.


Ważna uwaga

Prowadzone przez nas grupy modlitwy kontemplacyjnej spotykają się wokół Słowa w formie Lectio Divina i opierają się na Tradycji Kościoła, a szczególnie na nauczaniu św. Jana od Krzyża i św. Teresy z Avila. Pragniemy, aby modlitwa wewnętrzna prowadziła nas do komunii z miłującym Bogiem.
Szare tło oznacza spotkania w zawieszeniu. 
Miejsce spotkańKiedyOsoba odpowiedzialna
BOLECHOWO
Biały Domek
Bolechowo 14
w niedziele
o godz. 19.30
Monika Gajda
mm@gajdy.pl
tel. 509 987 605
BARLINEK
Parafia pod wezwaniem św. Wojciecha

ul. Moniuszki 23
wejście do salki głównym wejściem do parafii
w czwartek
godzina 19.00
Teresa Zielińska
teresa.zielinska@gmail.com
tel. 697 090 830
BIAŁOBRZEGI k/PŁOCKA
Grupa domowa
w piątek
o godz. 19.00
Małgosia i Sławek Tomczak
gosiatomczak@vp.pl
tel. 502 352 969
GDAŃSK OSOWA
Parafia św. Polikarpa Biskupa Męczennika,
Gdańsk Osowa,
Plac św. Jana Apostoła 1
w niedziele
o godz. 20.00
(po Mszy św. na 19:15)
Ewa i Rafał Dąbrowscy
derpoczta@gmail.com
tel. 604 687 949
GDAŃSK OLIWA
Katedra Oliwska
Sala na I p. obok auli Jana Pawła II
Gdańsk, ul. Bp. Nowickiego 2
w III wtorki miesiąca
o godz. 19:00
Alicja Szarecka
ala.szarecka@gmail.com
tel. 604 349 936
GDAŃSK ŻABIANKA
Parafia pw. Chrystusa Odkupiciela
Gdańsk, ul. Gdyńska 8
w czwartki
o godz. 19:00
(po Mszy św. na 18:30)
Agnieszka Kamińska
aga.kaminska115@gmail.com
tel. 509 228 364
GDYNIA
Parafia pw. św. Mikołajaw domu parafialnym,
salka nr 10
we wtorki
o godz. 19:15
Szymon Banaszczyk
szymonbanaszczyk@gmail.com
509 043 434
GORZÓW WLKP.
Kaplica sióstr Urszulanek
przy parafii
św. Maksymiliana Kolbe
Gorzów Wlkp., ul. Czereśniowa 15
we wtorki
o godz. 18:30
w salce świetlicowej wewnętrznego domu parafialnego, (po Mszy św. na 18.00)
Arkadiusz i Beata Sowińscy
arsowi@o2.pl
tel. 693 293 485
KAMIEŃ POMORSKI
Parafia Św. Ottona
na plebanii
w środę
o godz. 17:45
(po Mszy św.)
Maria Kotlarek
markot1@wp.pl
tel. 605 402 674
KAZIMIERZ BISKUPI
Grupa domowa
w środę o godz. 18.00Alicja Radocka
alarad@op.pl
tel. 608432913
KRAKÓW
Sanktuarium Jana Pawła II
Totus Tuus 32, 30-610 Kraków
w salce w budynku Caritas
(budynek po prawej stronie od głównego wejścia do Sanktuarium)
każdy pierwszy piątek miesiąca
o godz. 19.00
Iwona Mus
mus.iwona@gmail.com
tel. 605 364 136
ŁOBEZ
Plebania parafii
Najświętszego Serca Pana Jezusa Łobez
w 2 i 4  czwartek miesiąca
o godz. 18:45
(po Mszy św.)
Teresa Witkowska
tess43@wp.pl
tel. 693 378 531
ŁÓDŹ
oo. Dominikanie
kamienica przy ul. Zielonej 13, Łódź
w środy
o godz. 19.00
(po Mszy św. o 18.30)
Marlena Tomalak
marlena.tomalak@gmail.com
tel. 501 414 603
MILANÓWEK
w Domu Parafialnym
Parafia św. Jadwigi
we wtorki
ok. 18.30
(po Mszy św. na 18:00)
Anna Ziglińska
a_ziga@o2.pl
tel. 504 552 546
MIESZKOWICE
Salka katechetyczna
przy kościele w Mieszkowicach
w niedziele
o godz. 19:00
(po Mszy św.)
Rozalia Paszko
rozalkap@wp.pl
tel. 507 507 423
MIĘDZYRZECZ
Parafia Pierwszych Męczenników Polski
we wtorki
o godz. 19:15
Edyta Drogosz
edrogosz@vp.pl
tel. 609 314 018
NADARZYN
Grupa domowa
w środę
o godz. 20:00
Bogusława Osiecka
bogusia008@wp.pl
tel. 605 542 697
NOWOGARD
Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Nowogardzie
w środy
ok. godz. 18:45 (po Mszy św.)
Aldona i Krzysztof Pabisiak
office.pabisiak@gmail.com
tel. 608 014 813
OTWOCK
Parafia Matki Bożej
Królowej Polski
Otwock, ul. Czerska 21
w środy
o godz. 18:30
(po Mszy św. na 18.00)
Anna Ogonowska
tel. 517 679 930
OSTROŁĘKA
Dom Parafialny
przy Kościele pw. Nawiedzenia
Najświętszej Maryi Panny (Fara)
w drugą i czwartą
środę miesiąca,
ok. godz. 19:00
(po Mszy św.)
Hanna Kuć
hannakuc@o2.pl
tel. 728 891 360
PILAWA
Parafia Matki Bożej Kodeńskiej
w salce parafialnej na plebanii
w piątki
o godz. 19.00
Ewa Kędziorek
damwik@op.pl
tel. 503 004 385
PNIEWO k. Gryfina
Grupka domowa
w środy
o godz. 19.00
Marek i Mariola Kojder
marek@winnicekojder.pl
tel. 504 187 371
POZNAŃ
Klasztor Karmelitów Bosych
(wejście jak na furtę,
krużgankiem z lewej strony kościoła)
Poznań, ul. Działowa 25
w piątki
o godz. 19.30
Ewa i Jarosław Springer
jarek.springer@wp.pl
tel. 609 557 897
FACEBOOK
POZNAŃ
Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Niepokalanego Poczęcia NMP
Poznań, ul. Łozowa 45
1-szy i 3-ci czwartek miesiąca
o godz. 19.00
Dorota Kisiel-Dowejko
dorotakd@poczta.onet.pl
tel. 608 321 826
RZESZÓW
Dom Diecezjalny „TABOR”
im. św. Jana Pawła II
Rzeszów, ul. Połonińska 25
w poniedziałki
o godz. 19.00
Bożena Berechowska
mdl.kontemplacyjna@gmail.com
tel. 606 250 099
RZESZÓW
Dom parafialny
Parafia pw. św. Jadwigi Królowej Rzeszów,
Al. T.Rejtana 21
w środy
ok. godz. 18.30
(po Mszy św.)
Danuta Szlęczka
danabel@interia.pl
tel. 505 175 437
SZCZECIN
Parafia pw. Świętego Józefa
Oblubieńca NMP
Szczecin, ul. Połabska 1
tel. 91 482 30 32
w piątki
o godz. 19.00
Jolanta Krugły
jolanta.krugly@wp.pl
tel. 663 289 244
SZCZECIN
Parafia św. Krzyża
Klub parafialny pod małym kościołem
ul. Wieniawskiego 4
w środy
ok. godz. 18.45
(po Mszy św. na 18.00)
Paweł Sobolewski
pawel_es@onet.eu
tel. 609 832 107
SZCZECIN
Plebania parafii Opatrzności Bożej
Szczecin Majowe,
ul. M. Dąbrowskiej 19
w niedziele
o godz. 19:00
Mariusz i Ania Rajscy
mrajski@softvision.pl
tel. 501 179 310
SZCZECIN
Parafia Świętego Krzyża
Klub parafialny pod małym kościołem
ul. Wieniawskiego 4
Grupa młodych (+17)
w poniedziałki,
o godz. 19:00
ON-LINE
ks. Robert Mrozowski
xmrozek@wp.pl
tel. 880 223 997
SZCZECIN
Parafia pw. Jana Chrzciciela
w sali nr 2
ul. Bogurodzicy 3A
w poniedziałki
o godz. 19:00
Dariusz Szklar
darusm2@o2.pl
tel. 606 704 088
SZCZECIN
Parafia pw. Przemienienia Pańskiego
Szczecin, ul. Świętej Kingi 3
w poniedziałki
o godz. 18.40
(po Mszy św.)
Bożena Buła
bozena.bula@wp.pl
tel. 605 571 777
SZCZECIN
Konwent św. Dominika
Szczecin, Plac Ofiar Katynia 1
we wtorki
o godz. 20.00
Krzysztof Jędrzejewski
mkjedrzejewscy@op.pl
tel. 694 717 474
ŚWINOUJŚCIE
Parafia pw. Chrystusa Króla
w salce na plebanii
piątki
o godz. 19.00
Barbara Michańska
basiamich4@wp.pl
tel. 501 638 640
TRZEBNICA
Parafia Św. Bartłomieja Apostoła i Św. Jadwigi Śląskiej
w salce parafialnej
piątki
o godz. 19.15
Agnieszka Skulimowska
a.skulimowska@vp.pl
tel. 513 839 918
WARSZAWA URSUS
Parafia pw. Najświętszego Ciała
i Krwi Chrystusa, sala o. Pio
ul. Wojciechowskiego 32
(wejście od zewnątrz z tyłu kościoła)
co 2 tygodnie
w niedziele
o godz. 19.00
Jerzy Kosowicz
giorgio.kosowicz@gmail.com
tel. 514 827 255
WARSZAWA ŁAZIENKOWSKA
Grupka domowa
w niedziele
o godz. 19.00
Monika Sałajczyk
salajczyk@wp.pl
tel. 880 526 380
WROCŁAW BISKUPIN
Parafia św. Faustyny
Wrocław, ul. Jackowskiego 40
w czwartki
o godz. 18:30
(po Mszy św.)
Ania i Adam Uryga
langusta11@gmail.com
tel. 609 500 254
WROCŁAW DĄBIE
Parafia pw. MB Pocieszenia
Wrocław, ul. Wittiga 10
w środy
o godz. 19:10
(po Mszy św.)
Joasia i Paweł Durkiewicz
p.durkiewicz@gmail.com
tel. 504 293 815
WROCŁAW KRZYKI
Parafia pw. św. Augustyna
Grupa domowa
w soboty
o godz. 15:00
Beata Kowalczyk
betkol@tlen.pl
tel. 605 473 863
WROCŁAW STRACHOCIN
Parafia Najświętszej Marii Panny Bolesnej,
ul. Tatarakowa 1, Wrocław (Strachocin)
w piątki
o godz. 19:00
Monika i Maciej Zimeccy
maciej.zimecki@gmail.com
tel. 691 948 403
ZĄBKI k/WARSZAWY
Kaplica w parafii pod wezwaniem
Zesłania Ducha Świętego
ul. Powstańców 36
w czwartki
o godz. 20:00
ON-LINE
Anna i Zbigniew Pakosowie
aniapakos16@gmail.com
tel. 504 181 627
GÓRZYKOWO k/ZIELONEJ GÓRY
Grupka domowa
w czwartki
ok. godz. 19:00
Agnieszka i Darek Kamys
aga.kamys@gmail.com
tel. 504 749 588
ZIELONA GÓRA
Parafia św. Józefa Oblubieńca
W salce pod kościołem
co 2 tygodnie poniedziałek
ok. godz. 19:00,
(po Mszy św. na 18.30)
Barbara Łakoma
atka134@wp.pl
tel. 698 919 914
Jeżeli w Twojej okolicy nie ma grupy modlitwy kontemplacyjnej
a chcesz ją założyć skontaktuj się z nami: olaoles1@wp.pl
Lub artur.piskala@gmail.com